Přednáška pro knihovníky - Umělá inteligence: příslib i hrozba

Na pondělí 21. října 2024 chystáme pro knihovníky náchodského regionu přednášku "Umělá inteligence: příslib i hrozba". Do studovny náchodské knihovny za námi dorazí publicista, analytik informačních a komunikačních médií a pedagog Petr Koubský. Ten od roku 2018 působí v Deníku N jako redaktor pro vědu a technologie.

Koncem roku 2022 do našich životů vtrhly nástroje založené na generativní umělé inteligenci – ChatGPT a podobné pomůcky.  Poskytnou kuchařský recept, napíšou dítěti jeho domácí úkol, sestaví souhrn článku či knihy. Mohou nejen psát, ale i mluvit. Malují obrázky a skládají hudbu, často velmi dobře. Podávají neuvěřitelné výkony, ale dělají také neuvěřitelné chyby.

Přednáška srozumitelně vysvětlí, jak umělá inteligence (AI - artificial intelligence) funguje. Popíše, co od ní máme čekat v blízké budoucnosti, kam se může vyvíjet a jak ovlivní naše životy a naši práci. Poskytne dostatek prostoru pro jakékoli vaše otázky, které s AI souvisejí.

Přednáška je zdarma a začíná v 9:30 hod.

Vloženo: 21. října 2024 9:30