Kurz tvorby grafů využitelných v knihovně

Oddělení regionálních služeb Městské knihovny Náchod pro vás připravilo další z praktických a široce využitelných kurzů.

Co vás čeká?

Tentokrát se naučíte proč, jak a kde můžete využít grafy. Naučíte se podle čeho volit nejvhodnější typ pro vaše data, upozorníme vás na nejčastější chyby spojené s tvorbou grafů.

Vyzkoušíte si práci s online nástrojem Infogr.am, ve kterém můžete vytvářet jak jednotlivé grafy, tak i celé infografiky, které umístíte na web knihovny, Facebook knihovny, ale poslouží vám i při tvorbě výročních zpráv či zpracování průzkumů spokojenosti se službami knihovny.
Pomocí tohoto nástroje můžete jednoduše zpracovat data ze statistických výkazů za několik let dozadu a sledovat tak vývoj v čase u všech služeb poskytovaných vaší knihovnou. V následujícím roce stačí jenom přidat aktuální statistická data a rozšířit graf o další rok. Výhodou nástroje Infogr.am je, že jeho ovládání je intuitivní, poskytuje širokou nabídku efektních grafů a jeho používání je bezplatné.

Kurz je určen pro všechny zájemce se základní počítačovou gramotností, budete mít i možnost zopakovat si a rozšířit dovednosti v práci s nástrojem Canva.

Kurz bude probíhat 17. 5. 2017 od 8:00 do 12:00 v učebně v 1. patře Městské knihovny Náchod. V případě zájmu vyplňte dotazník v tomto odkazu.

Vloženo: 17. května 2017 8:00