Knihovník/ knihovnice roku Královéhradeckého kraje 2016

Ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se již po osmé předávaly ceny nejlepším knihovnicím a knihovníkům Královéhradeckého kraje.

Slavnostní večer se uskutečnil pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje. Ocenění byla udělena v kategoriích Knihovník/knihovnice malé veřejné knihovny a Knihovník/knihovnice veřejné knihovny. Připomenut byl také úspěch Obecní knihovny v Batňovicích, která v rámci soutěže Vesnice roku získala Cenu hejtmana za moderní knihovnické a informační služby. V letošním roce se také knihovně podařilo získat cenu Ministerstva kultury ČR v soutěži Knihovna roku za systematickou a koncepční práci v oblasti veřejných knihovnických a informačních služeb a mezigenerační aktivity v obci.

Všichni ocenění mají společné nejen to, že k běžné činnosti knihovníka připojují s velkým zápalem a nápaditostí řadu aktivit pro děti i dospělé, ale i to, že svoji práci vykonávají s velkým zaujetím a radostí a věnují jí svůj volný čas. I díky nim ožívá kulturní život právě v jejich obci.

Ceny nominovaným knihovnicím předával za Královéhradecký kraj 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Otakar Ruml, dále Kateřina Hubertová, předsedkyně SKIP Východní Čechy, Roman Giebisch, předseda SKIP ČR a ředitelka Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, Eva Svobodová. V rámci kulturního programu vystoupila básnířka, spisovatelka Věra Kopecká, která přednesla několik veršů ze svých básní a ze svého nového překladu poezie ukrajinského básníka Sergeje Šelkového. O hudební část večera se postarala žákyně Základní umělecké školy Na Střezině Terezie Anna Rozsívalová. Slavnostní večer slovem provázela Zlata Houšková.

V kategorii Knihovník/knihovnice Malé veřejné knihovny přivzali ocenění:
Marie Pavelková, Obecní knihovna Hlušice (okr. Hradec Králové)
Světla Krausová, Místní knihovna Valdice (okr. Jičín)
Aleš Antoš, Obecní knihovna v Řešetově Lhotě (okr. Náchod)
Markéta Stonjeková, Místní knihovna Olešnice v Orlických horách (okr. Rychnov nad Kněžnou)
Dana Gregová, Místní knihovna Kohoutov (okr. Trutnov)

V kategorii Knihovník/knihovnice veřejné knihovny převzala cenu:
Lenka Holá, Knihovna města Hradce Králové

Cenu hejtmana za moderní knihovnické a informační služby v rámci soutěže Vesnice roku/Zvláštní cena a diplom vsoutěži Knihovna roku získala:
Markéta Tučková, knihovna Batňovice

Představení oceněných knihovníků - prezentace