Je vyhlášen nový dotační program pro knihovny

Rádi bychom vás informovali, že je schválen nový dotační program Královéhradeckého kraje na rok 2025 Modernizace prostorového a technického vybavení knihoven, který je určen přímo pro potřeby knihoven.

Lhůta pro podání žádosti o dotaci je od 14. 10. 2024 do 14. 11. 2024.

Minimální dotace: 30 000 Kč
Maximální dotace: 200 000 Kč
Maximální podíl požadované dotace: 70 %

Na co je dotační program určen:

• počítačové vybavení a audiovizuální technika
  • čtečky, tiskárny, promítací zařízení
  • softwarové vybavení
  • mobiliář pro vybavení vnitřních i venkovních prostor včetně výdajů za zpracování architektonické studie interiéru
  • drobné stavební úpravy
  • vybavení pro osoby s handicapem, zajištění bezbariérovosti a další vybavení pro osoby s tělesným znevýhodněním
  • webová prezentace knihoven - upgrade, redesign samostatných webových stránek knihovny.

Žádat o dotaci nemůže obec, která získá dotaci v rámci dotačního programu 25POVU1, účelu 2.

Žadatel o dotaci smí do tohoto dotačního programu podat pouze 1 žádost o dotaci.

Mezi povinné přílohy mj. patří i zpracovaný architektonický návrh (studie návrhu designu interiéru) na řešení modernizace prostor i exteriéru, včetně vizualizace, fotodokumentace aktuálního stavu.

Jako doporučená příloha je vyjádření příslušné pověřené knihovny (metodičky, ředitelky) k dotační žádosti.

Seminář k této výzvě proběhne on-line formou v odpoledních hodinách, dle předběžných informací z krajského úřadu pravděpodobně 21. nebo 23. října. O přesném termínu semináře Vás budeme informovat.

Veškeré informace a žádosti k dotačnímu programu naleznete ZDE

Své dotazy můžete směřovat na Ing. Renatu Košťálovou z Krajského úřadu – rkostalova@khk.cz, 725 948 529 a na Mgr. Pavlínu Mazánkovou - pmazankova@khk.cz, 720 987 142, nebo se můžete obrátit kdykoli na krajskou knihovnu a její oddělení služeb knihovnám.

Se zpracováním žádosti rádi pomůžeme.

Vloženo: 25. září 2024 10:00