"Hrozí našim dětem digitální demence?" - videozáznam z konference

V dnešní době jsou děti vystaveny digitálním médiím, zejména počítačům, tabletům a chytrým telefonům, případně televizi. Nadměrné užívání těchto digitálních technologií přitom prokazatelně ohrožuje lidské zdraví. Jedná se například o poruchy vývoje řeči, zraku, spánku, soustředění, ADHD, závady samostatného myšlení až může vést i k problémům s navazováním kontaktů od útlého věku. Děti pak žijí spíše ve virtuální realitě a zcela jim chybí každodenní vzorce chování.

Ve světě digitálních technologií je proto velice důležitý návrat ke knize, sociálním kontaktům a diskuzi v rodině. Nezastupitelnou roli v tomto ohledu hrají také školy, kde by se děti měly učit vzájemně komunikovat a nepodléhat falešné představě o tom, jaký je jejich život skrze digitální technologie. Patří vlastně mobilní telefony do škol?

V rámci digitálních technologií bychom samozřejmě neměli zapomínat na kybernetickou kriminalitu, které jsou uživatelé často vystaveni. Jak předcházet kyberšikaně a užívat technologie bezpečně?

Nejen o tom se bude diskutovat na konferenci „Hrozí našim dětem digitální demence?“

Program konference na webových stránkách Senátu.

Videozáznam z konference.


 

Vloženo: 22. března 2019 10:39