Do Náchoda za Josefem Škvoreckým

15. – 17. října 2015

Zveme Vás na zážitkový seminář věnovaný životu a dílu spisovatele Josefa Škvoreckého, který se koná v jeho rodném městě Náchodě, v povídkách a románech přezdívaném Kostelec. Naše knihovna pro Vás připravila mnoho aktivit.

Přednášet bude Mgr. Štěpán Macura, autor několika prací o Josefu Škvorečkem a další znalci díla Josefa Škvoreckého.

Lucie Mecová ukáže, jak Škvoreckého Zbabělce a dobu jejich vzniku přiblížit středoškolákům. Jako lektorka dramatické výchovy má mnoho zkušeností s tím, jak poutavě a aktivně seznámit mladé lidi s literárním dílem. Povede i literární workshop. Jeho účastníci zde budou moci uplatnit své nápady, zkušenosti, postřehy a  pomoci tak sobě i ostatním knihovnicím a knihovníkům získat nové podněty k práci.

Součástí semináře bude procházka městem a jeho blízkým okolím podle našeho komiksového průvodce. Na osmi místech jednotlivých zastavení si připomeneme pasáže ze Škvoreckého knížek. Zavítáme i do proslulého hostince Port Artur.

Swingová hudba nás bude provázet společenským večerem v knihovně, kde si také budete moci prohlédnout výstavu o životě Josefa Škvoreckého.

Nabízíme možnost zůstat do soboty na výlet po okolí.

Přihlásit se můžete zde.

Vložné 400,- Kč

Kontakty :

Městská knihovna Náchod, o.p.s., Kamenice 105, tel. 491 423 338, 778 487 439

Ivana Votavová – votavova@mknachod.cz, mobil 725 743 937

Ubytování na 14., 15., případně na 16. října Vám zajistíme v penzionu Johanka  http://ubytovani-nachod.webnode.cz/apartmany-johanka/

Tento čistý klidný penzion se nachází 3 minuty pěší chůze od knihovny. Cenu jsme vyjednali na 350,-Kč za osobu a noc.

Poslední volná místa, hlaste se co nejdříve!

Mgr. Ivana Votavová, ředitelka Městské knihovny v Náchodě

Vloženo: 6. května 2015 11:57