Český rozhlas vyrazil do Vysokova za knihovnicí roku

Ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se již po deváté předávaly ceny nejlepším knihovnicím a knihovníkům našeho regionu.

Ceny předala náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství a kultury spolu s předsedkyní Svazu knihovníků a informačních pracovníků pro východní Čechy Kateřinou Hubertovou, ředitelkou Studijní a vědecké knihovny Evou Svobodovou a vedoucím odboru kultury a památkové péče krajského úřadu Milanem Smolíkem.

„Práce všech oceněných si nesmírně vážím, protože ji dělají s velkým nadšením a obětují jí spoustu svého volného času. V mnoha malých obcích jsou místní knihovny jedinými hybateli kulturního dění a pro život na venkově jsou tak velice důležité,“ řekla náměstkyně Martina Berdychová.

Z našeho regionu byla v kategorii knihovník/knihovnice malé veřejné knihovny oceněna Jiřina Bittnerová, která se stará o knihovnu Jaroslava City ve Vysokově, a v kategorii knihovník/knihovnice veřejné knihovny uspěl PhDr. Jan Meier, bývalý ředitel Městské knihovny v Broumově.

A právě za knihovnicí Jiřinou Bittnerovou se vypravila redaktorka Českého rozhlasu Romana Pacáková. Článek "Máte rodinného lékaře nebo lékárníka? A co knihovníka? Jiřina Bittnerová z Vysokova je knihovnicí roku" ČTĚTE ZDE.

Vloženo: 6. prosince 2017 13:00