Název Location Start End Short Desription
Změna sankčních poplatků 09:37 09:37

Od října dochází k úpravě sankčních poplatků. Navíc poté, co Česká pošta zdražila poštovné, bude knihovna vybírat i ...

S knížkou do života 00:00 23:55

V novém roce nezahálíme a oznamujeme, že jsme se zapojili do projektu S knížkou do života, který je zaměřený na získání pozitivního vztahu ke knize, čtení a čtenářství u nejmenších dětí, a to ve spolupráci s rodiči. Ve světě je projekt známý pod názvem Bookstart a úspěšně ho realizuje 20 zemí napříč kontinenty. My už máme první zájemce a moc se těšíme, že se od března začneme setkávat s nejmenšími a jejich rodiči. Máte-li zájem, ozvěte se nám!

Virtuální univerzita třetího věku - VU3V 13:36 17:00

Naše knihovna se rozhodla připojit k VU3V, kterou pořádá již více než dvacet let Česká zemědělská univerzita v Praze. Systém výuky je založen na vysokoškolskými lektory předem natočených multimediálních přednáškách, které se prostřednictvím internetu přenášejí do výukových míst, v našem případě do studovny knihovny.

Náš první kurz bude probíhat od října do prosince 2018 ve studovně. Ke studiu na VU3V se může přihlásit osoba se statutem důchodce a invalidní důchodce bez rozdílu věku. Po vyplnění přihlášky a zaplacení administrativního poplatku (cca 300,- Kč na semestr – 6 přednášek) se stane studentem. Přihlášky přijímáme do konce září ve studovně.

Začneme kurzem Život a dílo Michelangela Buonarroti:

  • Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni (6. března 1475, Caprese – 18. února 1564, Řím). Florentský sochař, malíř a architekt, jenž se stal nejslavnějším umělcem v dějinách lidstva.
  • Výukový garant: doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D.
Zdena Honzů: Obrázky 09:00 17:00

Přijďte se podívat na výstavu originálních obrazů od Zdeňky Honzů, která pro vás bude připravena ve studovně Městské knihovny v Náchodě. Obrazy budou k prohlédnutí a zakoupení od úterý 5. září do středy 31. října.

Výstava Olga Havlová a Výbor dobré vůle 15:00 17:00

U příležitosti oslav 20. výročí založení Výboru dobré vůle vznikla výstava fotografií se záměrem připomenout veřejnosti zakladatelku organizace Olgu Havlovou. Fotografie zobrazují počátky činnosti Výboru, setkávání Olgy Havlové s tělesně postiženými lidmi, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou.

Bookstart - nová skupina 10:00 11:00

Ve středu 19. září proběhne od 10 do 11 hodin v dětském oddělení zahajovací schůzka pro nové účastníky projektu S knížkou do života, na kterou zveme rodiče s dětmi do 3 let. Vaše děťátko od nás obdrží dárek – knížku do života. Vy, milí rodiče, se můžete podílet na programu tohoto projektu, který vytvoříme na základě vašich přání a požadavků. Do budoucna vám chceme nabídnout rady – co a kdy – číst dětem a doporučit literaturu týkající se výchovy a vývoje dětí. Pokud budete mít zájem, můžete se obrátit i na odborníky – dětského psychologa a pedagoga, kteří s naší knihovnou spolupracují.

Autorské čtení Povídek z druhé ruky 18:30 20:00

V pátek 21. září vás od 18:30 hodin zveme do studovny na autorské čtení knihy Povídky z druhé ruky. Autoři jednotlivých povídek využili známé i méně známé příběhy a přetvářeli je k obrazu svému. Výtěžek z prodeje knihy bude věnován organizaci Mezi námi, která se zabývá mezigeneračním propojováním. Vyhledává a školí seniory, kteří pak jako pohádkové babičky a pohádkoví dědečkové čtou dětem v mateřských školách. Do knihovny zavítá pět autorů, kteří na knize pracovali v kurzu tvůrčího psaní Reného Nekudy. Akce se zúčastní i zástupce organizace Mezi námi, který představí projekt a jeho poslání. Hudební doprovod zajistí muzikanti z Náchoda a okolí, vystupující pod názvem Centrum Kreativity.

Bookstart - skupina A 09:30 11:00

Ve středu 26. září se od 9:30 hodin v dětském oddělení těšíme na stávající účastníky našeho projektu, rozdělené do skupiny A.

Bookstart - skupina B 11:00 12:00

Ve středu 26. září se od 11:00 hodin v dětském oddělení těšíme na stávající účastníky našeho projektu, rozdělené do skupiny B.

6NaChodníku čte a hraje pro Josefa Škvoreckého 19:00 20:00

Na úterý 2. října jsme pro vás od 19.00 hodin připravili literárně-hudební pořad. Celorepublikovým tématem Týdne knihoven je lokální historie, region. Za hudebního doprovodu uskupení 6NaChodníku tedy budeme číst z děl Josefa Škvoreckého, a to v rámci 2. ročníku naší vzpomínkové akce Náchod, to krásné město Kostelec, aneb čteme pro Josefa Škvoreckého.