Název Location Start End Short Desription
Změna sankčních poplatků 09:37 09:37

Od října dochází k úpravě sankčních poplatků. Navíc poté, co Česká pošta zdražila poštovné, bude knihovna vybírat i ...

Pavel Matuška - Usmívání 09:00 17:00

Od 12. prosince do 12. února Vás zveme na výstavu malovaného humoru výtvarníka Pavla Matušky. Vernisáž proběhne v pondělí 11. prosince v 18:00 ve studovně za hudebního doprovodu skupiny Klapeto Náchod.

S knížkou do života 00:00 23:55

V novém roce nezahálíme a oznamujeme, že jsme se zapojili do projektu S knížkou do života, který je zaměřený na získání pozitivního vztahu ke knize, čtení a čtenářství u nejmenších dětí, a to ve spolupráci s rodiči. Ve světě je projekt známý pod názvem Bookstart a úspěšně ho realizuje 20 zemí napříč kontinenty. My už máme první zájemce a moc se těšíme, že se od března začneme setkávat s nejmenšími a jejich rodiči. Máte-li zájem, ozvěte se nám!

Faraonův soud 09:54 09:55

Autor: Karel Cubeca

Vydání: Alpress, 2017

Správce egyptské provincie Manéthon zneužívá mladou služku Laylu, jejího muže přinutí k vyloupení starého hrobu a pak se svědků zbaví. Jediná Layla přežije a s novorozeným synem se jí podaří uniknout do Théb, kde se jí ujme královská manželka Teje. Jenže Manéthon uprchlici najde a obviní, že je zlodějka a lhářka.

Lukáš a profesor Neptun 10:19 10:20

Autor: Petra Štarková

Vydání: Albatros, 2017

Knížka Lukáš a profesor Neptun je o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě!

Boss Babiš 10:24 10:25

Autor: Jaroslav Kmenta

Vydání: JKM, 2017

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.

Dítě útesů: Hluboký hrob 10:29 10:30

Autor: Camilla a Viveca Sten

Vydání: Omega, 2017

Dvanáctiletá Tuva si se svými spolužáky moc nerozumí a tráví hodně času sama. Ale na Haro, kde žije, se cítí jako doma. Má ráda místní malé ostrovy a útesy jako hřbet ruky. Ale letošní podzim je to jiné. Lidé mizí beze stopy v moři, pod hladinou se vlní tmavé stíny a v korunách stromů byly spatřeny nadpřirozené bytosti. 

Výtvarná dílna - plstěné brože 16:00 17:00

Zveme vás na výtvarnou dílnu pro dospělé, která se uskuteční v pondělí 29. ledna od 16:00 v klubovně dětského oddělení. Pod vedením Ivany Votavové a Marcely Paulíčkové si budete moci ušít nebo uplstit originální brož. Zájemci se mohou hlásit ve studovně, kde rovněž vybíráme příspěvek na materiál ve výši 80 Kč.

Kurz dějin umění - jarní semestr 17:00 18:30

Nabízíme volná místa na jarní semestr Kurzu dějin umění. Přednášky se konají vždy v úterý od 17 hodin. Lektorem je Mgr. Vlastislav Tokoš z Galerie výtvarného umění v Náchodě. Kurzovné je 350 Kč.

Vojta Polák - Kresby 2017 12:00 18:00

Výstava kreseb studenta Střední školy propagační tvorby a polygrafie ve Velkém Poříčí Vojty Poláka je k vidění v dětském oddělení do 28. února.

Zasnoubena se smrtí 13:14 13:15

Autor: Jana Vrzalová

Vydání: Jota, 2017

Publikace Zasnoubena se smrtí je inspirována pohnutými životními osudy první české ženy popravené nacisty Ireny Bernáškové a jejího otce, předního českého grafika Vojtěcha Preissiga.

Kamínek 13:21 13:22

Autor: Michaela Fišarová

Vydání: Albatros, 2017

Co všechno může zažít jeden obyčejný kamínek? To byste se divili, jak dlouhou cestu takový kamínek urazí a kolik lidí přitom potká...

Zabij mě znovu 13:26 13:27

Autor: Simon Booker

Vydání: Beta, 2017

V knize Zabij mě znovu se čtenáři opět setkají s investigativní žurnalistkou Morgen Vineovou. Tentokrát se na ni s prosbou o pomoc obrátila odsouzená vražedkyně.

Záměna 13:36 13:37

Autor: Caro Martini

Vydání: Jan Vašut, s. r. o., 2017

Při nárazu v tramvaji přeskočí duše osmadvacetileté Jasmíny a dvaaosmdesátileté Almy do těla té druhé. Než si obě této výměny všimnou, jejich cesty se zase rozdělí a vznikne chaos. Proti své vůli se obě ženy pokoušejí zorientovat v životě té druhé. Není to vůbec snadné, když nemáte ani pořádné spodní prádlo, jen podivné šňůrky a „pušapky“ (jak si stěžuje „omlazená“ Alma), když musíte mezi lidi s chlupatýma nohama, protože tu není epilátor (jak se rozčiluje „zestárlá“ Jasmína) a když vyhazovač v klubu vám se soucitným úsměvem doporučuje taneční hodiny pro důchodce. Obě zjišťují, že svůj každodenní život mohou zvládnout jedině tak, když si vzájemně pomůžou. Ale má život v těle té druhé pokračovat už napořád? Když pak ještě do hry vstoupí láska, začíná se situace komplikovat... 

NUVČ - Jaroslava Janečková - Leoš Janáček 13:00 17:00

Jaroslava Janečková - Leoš Janáček

Dějiny umění - Od byzantského ke karolinskému, otonskému a románskému umění 17:00 18:30

Dějiny umění - Od byzantského ke karolinskému, otonskému a románskému umění

Melodie, které milujeme 19:00 21:00

V úterý 13. února vás od 19:00 zveme do studovny na hudební vystoupení dvou talentovaných muzikantek – sopranistky Karolíny Žmolíkové a klavíristky Ludmily Juránkové. Repertoár koncertu je sestaven ze známých operních, muzikálových, ale i operetních árií a písní. Třešničkou na dortu jsou například písně George Gershwina, při kterých interpreti hodně improvizují, a Karolína Žmolíková zde může ukázat, že je výbornou interpretkou nejen operních árií, ale i hudby 20. století. Předprodej vstupenek probíhá ve studovně, cena 100 Kč.

Literární karneval pro děti 15:00 17:00

Ve středu 14. února zveme děti a jejich rodiče na literární karneval, který se uskuteční od 15:00 do 17:00 v dětském oddělení knihovny. Čeká vás odpoledne plné zábavy, písniček, her a soutěží. Vystoupí i dramatický kroužek ZŠ Babí s nastudováním pohádek Jak Vochomůrka vynalezl sněhovou kouli a Mrazíci. Vstup pouze v maskách literárních hrdinů!

Jiří Vít: Podmanivá příroda 17:00 12:00

Zveme vás na výstavu fotografií Jiřího Víta, která je přístupná od 14. února do 31. března ve studovně v otevírací době knihovny.

NUVČ - Milan Záliš - Rodina Schaumburg-Lippe a její příbuzenstvo v 19. a 20. století 13:00 17:00

Milan Záliš - Rodina Schaumburg-Lippe a její příbuzenstvo v 19. a 20. století