Název Location Start End Short Desription
Změna sankčních poplatků 09:37 09:37

Od října dochází k úpravě sankčních poplatků. Navíc poté, co Česká pošta zdražila poštovné, bude knihovna vybírat i ...

S knížkou do života 00:00 23:55

V novém roce nezahálíme a oznamujeme, že jsme se zapojili do projektu S knížkou do života, který je zaměřený na získání pozitivního vztahu ke knize, čtení a čtenářství u nejmenších dětí, a to ve spolupráci s rodiči. Ve světě je projekt známý pod názvem Bookstart a úspěšně ho realizuje 20 zemí napříč kontinenty. My už máme první zájemce a moc se těšíme, že se od března začneme setkávat s nejmenšími a jejich rodiči. Máte-li zájem, ozvěte se nám!

Lovci perel 12:00 17:00

V pátek 5. října zahajujeme novou soutěžní hru pro dětské čtenáře s názvem Lovci perel, která bude probíhat do října 2019. Více informací o celostátní soutěži naleznete na webových stránkách projektu, pravidla a podrobnosti pak v oddělení pro děti.

Výstava slabikářů 09:00 17:00

Po celý listopad vystavujeme ve studovně české i zahraniční slabikáře ze soukromé sbírky Ines Sanetrníkové

Změna otevírací doby v průběhu malování 09:00 17:00

• od 14. do 19. listopadu bude uzavřeno dětské oddělení
• od 14. do 24. listopadu bude uzavřena studovna
• provoz oddělení pro dospělé zůstává nepřerušen

Bookstart - další setkání 09:30 11:00

Zveme Vás na další setkání projektu Bookstart - S knížkou do života. Skupina A se sejde ve středu 21. listopadu v 9:30 hodin, skupina B pak ve čtvrtek 22. listopadu, také v 9:30 hodin. Pokud by Vám lépe vyhovoval termín jiné skupiny, než je ta Vaše, můžete přijít i ve druhý uvedený čas. Tentokrát si s Markétou Hrádkovou budeme povídat o zdravé výživě pro děti.

Wales očima Petra Voldána 17:30 20:00

Ve čtvrtek 29. listopadu se v další cestovatelské besedě s publicistou Petrem Voldánem podíváme do Velké Británie. Společně navštívíme nejstarší obchod s gramodeskami na světě, svezeme se parní lokomotivou, zastavíme se na sklenku whisky v palírně, ochutnáme mořské řasy a prohlédneme si v přírodě schovaný dům, projektovaný architektem Janem Kaplickým. Začátek je v 17.30 hodin v dětském oddělení.

Den pro dětskou knihu 2018 09:00 13:00

V sobotu 1. prosince se od 9.00 do 13.00 hodin opět zapojíme do celostátní akce Den pro dětskou knihu. Děti se mohou těšit na bohatý program plný čtení, her a vyrábění. Mimo jiné připravujeme nové vystoupení našeho divadelního kroužku Za oponou knihovna, představíme vám aplikaci Booko s interaktivními příběhy pro děti a budeme prodávat knihy z nakladatelství Triton.

Vernisáž a přednáška Architektura ve službách první republiky 16:00 18:30

V pondělí 3. prosince vás od 16.00 hodin zveme na vernisáž výstavy Architektura ve službách první republiky, kterou připravil Národní památkový ústav v rámci oslav stého výročí vzniku Československa. Její regionální část, která se váže k našemu kraji, bude k vidění v hale knihovny. Na vernisáž navazuje doprovodná přednáška, která proběhne od 17.00 hodin v dětském oddělení. Téma prvorepublikové architektury představí Ing. Jiří Balský, ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Josefově.