Název Location Start End Short Desription
Upozornění na změnu provozu oddělení 09:00 17:00

Od pondělí 18. do středy 20. listopadu bude z technických důvodů uzavřeno oddělení pro dospělé čtenáře. Provoz studovny a oddělení pro děti zůstává nepřerušen.

V pondělí 25. listopadu bude z důvodu konání Náchodské univerzity volného času uzavřeno oddělení pro děti. Ostatní oddělení budou otevřena. 

Půjčování e-knih 09:00 17:00

Městská knihovna v Náchodě připravila v červnu 2019 ve spolupráci s portálem palmknihy.cz pro své čtenáře zcela novou službu - půjčování e-knih. Díky této službě mají čtenáři přístup k nejnovějším titulům ze současné produkce českých nakladatelů.

 

Registrovaní čtenáři Městské knihovny v Náchodě si můžou vypůjčit z vybraných titulů ze současné produkce českých nakladatelů on-line. Propojením online katalogu knihovny s katalogem Palmknih mají k dispozici víc než 6 tisíc titulů e-knih včetně novinek a bestsellerů.

​Knihovna nezodpovídá za obsah, který si čtenář stáhne.

E-knihy můžete číst na zařízeních (tabletech, chytrých telefonech apod.) s operačními systémy Android (verze 2.3 a vyšší) a iOS (verze 5.1 a vyšší) pomocí aplikace eReading (ke stažení na Google Play a App Store) nebo na e-inkových čtečkách eReading.cz (verze Start 2 a vyšší). Pokud aplikaci nemáte na zařízení nainstalovanou, stáhněte si ji zdarma

Základní informace o půjčování e-knih:

 • E-knihy si můžete půjčit přes online katalog Městské knihovny v Náchodě, který najdete na webových stránkách knihovny.
 • Služba je poskytována zdarma, ale pouze registrovaným čtenářům s platnou registrací.
 • Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky smaže, výpůjční lhůtu není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahuje se na ni proto pokuta z prodlení, e-kniha sama zmizí z vašeho zařízení.
 • Najednou je možné vypůjčit maximálně 2 tituly.
 • Stejnou e-knihu si může vypůjčit více čtenářů současně.
 • Seznam e-knih dostupných k vypůjčení naleznete v našem online katalogu.
 • eKnihy pro eVýpůjčky poskytuje web palmknihy.cz, jejich množství a výběr knihovna nemůže ovlivnit.

 

4 kroky nutné k vypůjčení e-knihy:

 1. Musíte být registrovaným čtenářem knihovny s aktivovaným čtenářským kontem.
 2. Musíte mít ve svém čtenářském kontě v knihovně zadaný e-mail. Jeho změnu můžete provést u obsluhy knihovny.
 3. Musíte mít účet u palmknihy.cz (dříve eReading.cz) s registrovaným e-mailem shodným s e-mailem ve čtenářském kontě. Pokud účet zatím nemáte, zřiďte si ho zdarma na webu www.palmknihy.cz.
 4. Musíte mít na svém kompatibilním zařízení nainstalovanou aplikaci ke čtení vypůjčených e-knih.

 

Jak si půjčit e-knihu

 

Pokud budete potřebovat na začátku pomoc, neváhejte požádat personál knihovny.

 

Iva Hüttnerová - Obrázky 17:00 11:00

Zveme vás na výstavu litografií Ivy Hüttnerové, spisovatelky, malířky a herečky známé z pořadu Domácí štěstí, který autorsky vytvářela a moderovala. Doposud realizovala na 200 autorských výstav u nás i v zahraničí a její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku. Výstava potrvá do 16. listopadu ve studovně.

Exkurze knihovníků obecních knihoven 2019 07:30 16:30

Zveme Vás na exkurzi knihovníků obecních knihoven, která se uskuteční v sobotu 19. října 2019. Tentokrát vyrazíme do Chlumce nad Cidlinou a do Předměřic.

Výstava Naše čtvrtky 16:00 09:00

Srdečně vás zveme na výstavu, kterou pořádá Domov důchodců Malá Čermná. Malby a grafiky obyvatel Domova budou k vidění v hale knihovny do 1. listopadu.

Design služeb - seminář pro knihovníky 08:00 12:00

Zveme vás na seminář Design služeb, který se bude konat ve středu 6. listopadu 2019 v Městské knihovně v Náchodě od 8 do 12 hodin.

NUVČ - Pavel Pafko - O štěstí ve zdraví i v nemoci 16:00 17:00

NUVČ - prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc. - O štěstí ve zdraví i v nemoci

Knížka pro prvňáčka 2019/2020 13:00 17:25

Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny.

Matěj Ptaszek - Kolumbie 17:30 19:00

Ve čtvrtek 10. října vás od 17.30 zveme do dětského oddělení na cestopisnou besedu s Matějem Ptaszkem, který je prvním Evropanem, jenž strávil více než dvacet měsíců v divokém kolumbijském departmentu Antioquia. Jaké je to ocitnout se uprostřed nefalšované divočiny? Jaké to je být akceptován drsnými horskými kovboji, kteří mezi sebe jen tak někoho nepřijmou? Jaké pocity vás svírají, když se nacházíte na území neblaze proslulé povstalecké skupiny FARC, mimo kontrolu vlády? Co se vám honí hlavou, když v horách narazíte na opravdového zlatokopa, který rýžuje drahý kov v řece jako z románu Jacka Londona? Na to vše se můžete zeptat Matěje Ptaszka osobně. Vstupné 50,- Kč.

Připravujeme změnu knihovního softwaru - metodická příručka 08:00 17:00

Cílem je předložit knihovníkům informace a náměty potřebné k rozhodování o tom, jaký knihovní software a způsob jeho provozu je pro jejich knihovnu vhodný.

Junior & Senior - Děti učí prarodiče zvládat moderní technologie 15:00 17:00

V pátek 18. října vás od 15.00 hodin zveme do studovny na třetí setkání v rámci programu Přeshraniční mezigenerační integrace. Naučíme se zvládnout tablet, chytrý telefon či Facebook. Tablety si můžete přinést nebo vám je půjčíme v knihovně. Jako vždy je možné přijít samostatně, dítě i dospělý. Prosíme, přihlaste se do 14. října, počet míst omezen.

Aktuální problémy digitální doby - přednáška pro knihovníky 09:00 11:00

V pátek 25. října 2019 se u nás ve studovně uskuteční přednáška Mgr. Tomáše Hambergera, odborníka na kybernetickou bezpečnost.

Knihovníkem roku je Stanislav Suchánek z České Čermné 08:00 09:00

V letošním roce se konal v Hradci Králové již jedenáctý knihovnický večer spojený s oceněním knihovnické práce, kterou provází osobní zaujetí, vytrvalost a úspěch u čtenářů.

Fotoohlédnutí za exkurzí knihovníků obecních knihoven 2019 11:00 19:00

S knihovníky obecních knihoven jsme vyrazili na exkurzi do knihovny v Chlumci nad Cidlinou, na zámek Karlova Koruna a do knihovny v Předměřicích nad Labem. Podívejte se na fotogalerii.

Vyhlášení výběrových dotačních řízení VISK a K21 08:00 20:00

Ministerstvo kultury vyhlásilo výběrová dotační řízení VISK a Knihovna 21. století na rok 2020. Uzávěrka je 10. prosince 2019!

Divadlo Kašpar - Audience 19:30 21:00

V pondělí 4. listopadu vás od 19.30 hodin zveme do studovny na představení spolku Kašpar z Divadla v Celetné. V jednoaktovém absurdním dramatu Václava Havla hrají Jan Potměšil a Jakub Špalek, s nimiž po vystoupení proběhne beseda. Vstupné 250,- Kč, předprodej od 9. října ve studovně. Rezervace držíme do pátku 18. října.

NUVČ - Radovan Lipus - Šumné stopy v Austrálii a na Novém Zélandu 13:00 17:00

NUVČ - Radovan Lipus - Šumné stopy v Austrálii a na Novém Zélandu

Srdcová královna 09:36 09:37

Autor: Kimmery Martinová

Vydání: Ikar, 2019

Zadie Ansonová a Emma Colleyová jsou lékařky. Už od studií na medicíně jsou nejlepší přítelkyně, přestože jsou velmi odlišné. Dětská kardioložka Zadie je v nemocnici za hvězdu, zatímco tišší Emma bojuje každý den s drastickými případy na traumatologii. Vědí o sobě všechno – anebo to tak na první pohled vypadá. Když se do města Charlotte, kde obě žijí, přistěhuje jejich dávný společný známý, pohledný lékař s přezdívkou „doktor X“, začnou krvácet i jiná srdce než ta z operačních sálů. Jak se vypořádat s přítomností muže, který téměř zničil nejen jejich přátelství, ale i jejich kariéry, jehož však jedna i druhá kdysi milovaly? 

Hotel Winterhouse 09:38 09:39

Autor: Ben Guterson

Vydání: CPress, 2019

Osiřelá Alžběta žije s tetou a strýcem, kteří ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzly. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu.

Cesta k nesvobodě 09:50 09:51

Autor: Timothy Snyder

Vydání: Paseka, 2019

Na základě velkoryse pojatého výzkumu a prostřednictvím událostí poslední doby v Rusku, na Ukrajině, v USA i v Evropě ukazuje Snyder podstatu hrozícího nebezpečí.