Nový web Metodického centra pro výstavbu a rekonstrukci knihoven

Metodické centrum pro výstavbu a rekonstrukci knihoven nově provozuje informační web, který obsahuje například oddíly Inspirace z knihoven, Rádce, Fotogalerie, vydávají též newsletter – vše s cílem propagovat příklady nových nebo úspěšně rekonstruovaných knihoven a informovat o legislativě, kontaktech na architekty atd.

Vše je dostupné na webu: https://mcvrk.mzk.cz/

Metodické centrum zřídila Moravská zemská knihovna s podporou ministerstva kultury v roce 2018. Jeho hlavním posláním je být k ruce všem zřizovatelům knihoven a knihovníkům, kteří budou chtít své knihovny zlepšovat. Nabízí poradenství nejen v oblasti výstavby či rekonstrukce knihovny, ale i interiérového designu, prostorového uspořádání a vybavení. Jak má vypadat výpůjční pult, kdo dodá knihovnický mobiliář, jak uzpůsobit prostory knihovny pro děti, kde sehnat peníze na rekonstrukci a na co si při jejím plánování dát pozor? I s takovými otázkami centrum poradí.

Vloženo: 21. června 2019 12:00